Zborové oznamy

Vložte príspevok:

Antispamová kontrola.:   8  +   7   =  

Predchádzajúci1234567891011121314Ďalší

f. úrad 03. 05. 2016, 09:15

Bratia a sestry,
so smútkom v srdci Vám oznamujeme, že Pán života a smrti v nedeľu ráno 1. 5. 2016 odvolal z tejto časnosti sestru farárku Mgr. Darinu Basaríkovú vo veku 66 rokov. Pobožnosť pred pohrebom bude v Ev. a. v. kostole v Mengusovciach v utorok 3. 5. 2016 o 18.30 hod. Pohrebná rozlúčka bude v Ev. a. v. kostole Sv. Trojice v Prešove v stredu 4. 5. 2016 o 13.00 hod.

f. úrad 26. 04. 2016, 09:58

Program týždňa 25. 4. - 1. 5. 2016

Streda 27.4.2016
18.00 Biblická hodina pre dospelých

Štvrtok 28.4.2016
18.00 Spevokol

Piatok a Sobota (29.-30.4.)
Sústredenie konfirmandov v Zámutove

Nedeľa 1.5.2016
5.nedeľa po Veľkej noci, Rogate
9.30 Služby Božie, Detská besiedka
18.00 večerné SB

f. úrad 20. 04. 2016, 10:32

Program týždňa

Streda 20.4.2016
18.00 Biblická hodina dospelých

Štvrtok 21.4.2016
18.00 Skúška spevokolu

Piatok 22.4.2016
9.00 Pobožnosť v SED
14.30-16.30 Vyučovanie konfirmandov
18.00 Mládež

Sobota 23.4.2016
17.00 Všetoplianske stretnutie mládeže

Nedeľa 24.4.2016
4.nedeľa po Veľkej noci, Cantate
9.00 Služby Božie v Kvakovciach
9.30 Služby Božie, Vranov
18.00 Večerné SB

f. úrad 13. 04. 2016, 16:04

Podujatia cez týždeň:

Po - Pi (11.-15.4.)
18.00 Evanjelizácia ProChrist v chráme Ducha Svätého - viď plagát

Piatok 15.4.2016
14.30-16.30 Vyučovanie konfirmandov

Sobota 16.4.2016
18.00 Mládež

Nedeľa 17.4.2016
3.nedeľa po Veľkej noci, Jubilate
9.30 Hlavné SB
18.00 Večerné SB

f. úrad 06. 04. 2016, 12:27

Podujatia cez týždeň:

Piatok 8.4.2016
14.30-16.30 Vyučovanie konfirmandov
18.00 Mládež

Sobota 9.4.2016
16.00 Detský spevokol
18.00 Mládež

Nedeľa 10.4.2016
2.nedeľa po Veľkej noci - Misericordias Domini
9.30 Služby Božie, Detská besiedka
V rámci SB sa uskutoční volebný konvent - voľba zborového dozorcu.
Večerné SB nebudú!

f. úrad 02. 04. 2016, 17:11

Služby Božie: 3.4.2016
1. nedeľa po Veľkej noci, Quasimodogeniti
9.30 Hlavné
18.00 Večerné
Srdečne pozývame k oslave vzkrieseného Krista!

f. úrad 21. 03. 2016, 16:05

ROZPIS SLUŽIEB BOŽÍCH POČAS VEĽKÉHO TÝŽDŇA A VEĽKONOČNÝCH SVIATKOV

Pondelok - Utorok - Streda (21.3. - 23.3.)
17.30 Pôstne modlitebné pobožnosti

Zelený štvrtok 24.3.2016
17.30 Spoveď a Večera Pánova

Veľký piatok 25.3.2016
9.30 Pašiové SB
Spoveď a Večera Pánova
17.30 Spoveď a Večera Pánova

1.slávnosť veľkonočná 27.3.2016
9.30 Slávnostné služby Božie

2.slávnosť veľkonočná
9.00 SB v Kvakovciach
9.30 Slávnostné služby Božie

f. úrad 15. 03. 2016, 09:21

PROGRAM TÝŽDŇA
Pondelok 14.3.2016
18.00 Kandidačné presbyterstvo na voľbu zborového dozorcu
Utorok 15.3.2016
17.30 Pôstne večerné SB
18.30 Spevokol
Štvrtok 17.3.2016
17.30 Pôstne večerné SB
18.30 Spevokol
Piatok 18.3.2016
9.00 Pobožnosť v SED
14.30 Vyučovanie konfirmandov
17.00 Stretnutie rodín (ROS) - fara
18.00 Mládež
Sobota 19.3.2016
9.00 MOS
15.00 Tvorivé veľkonočné dielne
18.00 Mládež
6. pôstna nedeľa – Kvetná, Palmarum 20.3.2016
9.30 Služby Božie, Detská besiedka
Spoveď a VP po SB
17.30 Večerné SB – začiatok modlitebného týždňa

f. úrad 09. 03. 2016, 09:32

Program týždňa

Utorok 8.3.2016
17.30 Pôstna večiereň
18.30 Spevokol

Štvrtok 10.3.2016
17.30 Pôstna večiereň
18.30 Spevokol

Piatok 11.3.2016
9.00 Pobožnosť v SED
14.30 Vyučovanie konfirmandov
18.00 Mládež

Sobota 12.3.2016
16.00 Detský spevokol
18.00 Mládež

5.pôstna nedeľa-Smrtná,Iudica 13.3.2016
9.30 Služby Božie, Detská besiedka
Spoveď a VP po SB
15.00 Spoveď a VP pre starších
Večerné SB nebudú.

f. úrad 02. 03. 2016, 11:24

Program týždňa

Utorok 1.3.2016
17.30 Pôstna večiereň
18.30 Spevokol

Štvrtok 3.3.2016
17.30 Pôstna večiereň
18.30 Spevokol

Piatok 4.3.2016
9.00 Pobožnosť v SED
14.30-16.30 vyučovanie konfirmandov
17.00 Stretnutie rodín na fare
18.00 Mládež

Sobota 5.3.2016
16.00 Detský spevokol na fare

4. pôstna nedeľa, Laetare - 6.3.2016
9.30 Hlavné služby Božie, Detská besiedka
15.00 Svetový ekum.modlitebný deň žien - v gr. kat. chráme Vranov-mesto
Večerné SB nebudú!

f. úrad 26. 02. 2016, 12:43

Aktuálne oznamy

Piatok 26.2.2016
9.00 Pobožnosť v SED
16.00 "GODZONE" - misijné popoludnie pre dorast a mládež

Sobota 27.2.2016
16.00 Detský spevokol

3.pôstna nedeľa,Oculi - 28.2.2016
9.00 SB v Kvakovciach
9.30 Služby Božie, Detská besiedka
Večerné SB nebudú!

Utorok 1.3.2016
17.30 Pôstna večiereň
18.30 Spevokol

Štvrtok 3.3.2016
17.30 Pôstna večiereň
18.30 Spevokol

Piatok 4.3.2016
9.00 Pobožnosť v SED
14.30-16.30 Vyučovanie konfirmandov
17.00 Stretnutie rodín na fare
18.00 Mládež

4.pôstna nedeľa,Laetare - 6.3.2016
9.30 Služby Božie, Detská besiedka
15.00 Ekum. svetový deň modlitieb žien - v gr.kat.chráme Najsv.Eucharistie
Večerné SB nebudú!

f. úrad 22. 02. 2016, 20:05

Program týždňa 22.2.-28.2.2016

Utorok 23.2.2016
17.30 Pôstna večiereň
18.30 Spevokol

Štvrtok 25.2.2016
17.30 Pôstna večiereň
18.30 Spevokol

Piatok 26.2.2016
9.00 Pobožnosť v SED
16.00 "GODZONE" - misijné popoludnie pre dorast a mládež

Sobota 27.2.2016
16.00 Detský spevokol

3.pôstna nedeľa - 28.2.2016
9.00 SB v Kvakovciach
9.30 Hlavné SB, Detská besiedka
17.30 Večerné SB

f. úrad 15. 02. 2016, 19:24

Program týždňa 15. 2. - 21. 2. 2016
Jarné prázdniny - besiedka, detský spevokol a konfirmandi nebudú.

Streda 17.2.2016
17.30 Pôstna večiereň
18.30 Spevokol

Piatok 19.2.2016
18.00 Mládež

Sobota 20.2.2016
9.30 MOS
18.00 Mládež

2.pôstna nedeľa - 21.2.2016
9.30 Služby Božie - Výročný zborový konvent
17.30 Večerné SB

f. úrad 11. 02. 2016, 12:01

Program týždňa

Štvrtok 11.2.2016
18.00 Zborové presbyterstvo

Piatok 12.2.2016
14.30-16.30 Vyučovanie konfirmandov
17.00 Detský spevokol
18.00 Mládež

Nedeľa 14.2.2016
1.pôstna nedeľa
9.30 Služby Božie so spoveďou a VP
17.30 Večerné SB

f. úrad 04. 02. 2016, 18:22

Program týždňa

Piatok 5.2.2016
14.30-16.45 Vyučovanie konfirmandov
17.00 Detský spevokol
18.00 Mládež

Sobota 6.2.2016
18.00 Mládež

Nedeľa 7.2.2016 Predpôstna nedeľa
9.30 Hlavné SB
17.30 Večerné SB

Streda 10.2.2016 - Začiatok pôstneho obdobia
17.30 Večerné SB

f. úrad 26. 01. 2016, 14:10

Program týždňa

Piatok (29.1.)
14.30-15.15 Konfirmačné vyučovanie 2.ročník
15.45-16.30 Konfirmačné vyučovanie 1. ročník
18.00 Mládež

Sobota (30.1.)
16.00 Detský spevokol
18.00 Mládež

Nedeľa (31.1.)
Nedeľa po Deviatniku
9.30 Hlavné služby Božie
17.30 Večerné služby Božie

Utorok (2. 2.)
Predstavenie Pána Ježiša
17.30 Večerné služby Božie

f. úrad 17. 01. 2016, 07:58

PROGRAM TÝŽDŇA

Dnes – Nedeľa (17. 1.)
9.30 Hlavné SB, Detská besiedka
17.30 Večerné SB

Piatok (22.1.)
14.30–15.15 – Konfirmandi 2.ročník
15.45–16.30 – Konfirmandi 1. ročník
18.00 Mládež

Sobota (23.1.)
16.00 Detský spevokol (na fare)
18.00 Mládež

Nedeľa (24. 1.) – Nedeľa Deviatnik
9.30 Hlavné SB, Detská besiedka
15.00 Ekumenické bohoslužby
(Rím.kat. kostol sv. Františka)

f. úrad 12. 01. 2016, 10:48

PROGRAM TÝŽDŇA
Pondelok (11. 1.)
17.45 Modlitebné stretnutie v modlitebni Cirkvi bratskej
Utorok (12. 1. )
18.00 Modlitebné stretnutie v modlitebni Apoštolskej cirkvi
Streda (13. 1. )
17.30 Modlitebné stretnutie v ev. chráme Ducha Svätého
Piatok (15. 1.)
14.30 – 15.15 – Konfirmandi 2.ročník
15.45 – 16.30 – Konfirmandi 1. ročník
18.00 Mládež
Sobota (16. 1.)
9.30 MOS
16.00 Detský spevokol (na fare)
18.00 Mládež
Nedeľa (17. 1.) – Posledná nedeľa po Zjavení
9.30 Služby Božie

f. úrad 12. 01. 2016, 10:46

Oznam o úmrtí:
Pán života a smrti povolal k sebe do večnosti spolubrata Andreja HUDÁKA vo veku 76r.
Posledná rozlúčka v nádeji vzkriesenia sa uskutoční v stredu 13.1.2016 o 14.00 hod. v Dome smútku na Mlynskej ulici.
Modlitby budú dnes - v utorok o 16.00 hod.

f. úrad 07. 01. 2016, 10:51

Oznam o úmrtí:
Pán života a smrti povolal k sebe do večnosti spolusestru Máriu VASIĽOVÚ, rod. Švarbalíkovú vo veku nedož. 92r.
Posledná rozlúčka v nádeji vzkriesenia sa uskutoční v sobotu 9. 1. 2016 o 11 hod. v Dome smútku na Dlhej ulici.
Modlitby budú zajtra, v piatok od 16.00 hod.

PROGRAM TÝŽDŇA

Piatok a sobota (8.-9.1.2016) Stretnutia mládeže o 18.00 hod.

Nedeľa 10.1.2016
1.nedeľa po Zjavení
9.30 Služby Božie
17.30 Večerné Služby Božie

Pondelok 11.1.2016
Aliančný modlitebný týždeň
17.45 Modlitby v cirkvi bratskej

Utorok 12.1.2016
Aliančný modlitebný týždeň
18.00 Modlitby v Apoštolskej cirkvi

Streda 13.1.2016
Aliančný modlitebný týždeň
17.30 Modlitby v našom chráme ECAV

f. úrad 14. 12. 2015, 11:32

PROGRAM TÝŽDŇA

Pondelok 14.12.2015
17.30 Adventná modlitebná pobožnosť (Taizé)
Utorok 15.12.2015
14.00 pohreb o 14.00 DS Mlynská ul. + Anna Čechová (77r.)
17.30 Adventná modlitebná pobožnosť (Taizé)
Spevokol
Streda 16.12.2015
17.30 Adventná modlitebná pobožnosť (Taizé)
Štvrtok 17.12. 2015
17.30 Adventná modlitebná pobožnosť (Taizé)
Spevokol
Piatok 18. 12. 2015
9.00 Pobožnosť v SED
17.30 Adventná modlitebná pobožnosť (Taizé)
Sobota 19. 12. 2015
14.00 Vianočné tvorivé dielne pre deti
16.00 Detský spevokol
18.00 Mládež

Nedeľa 20. 12. 2015 – 4. adventná nedeľa.
9.30 Služby Božie
Spoveď a Večera Pánova po SB
Detská besiedka
Večerné SB nebudú!

f. úrad 08. 12. 2015, 18:34

Program týždňa

Utorok 8. 12. 2015
17.30 Adventná večiereň

Štvrtok 10. 12. 2015
17.30 Adventná večiereň
Spevokol

Piatok 11. 12. 2015
9.00 Pobožnosť v SED
16.00 Vianočné popoludnie pre konfirmandov a mládež
17.00 Detský spevokol

Sobota 12. 12. 2015
10.00 Spoveď a VP pre starších členov zboru
18.00 Mládež

Nedeľa 13. 12. 2015 – 3. adventná nedeľa.
9.30 Služby Božie
Spoveď a Večera Pánova po SB
Detská besiedka
17.30 Večerné SB – začiatok modlitebného týždňa

f. úrad 30. 11. 2015, 19:31

PROGRAM TÝŽDŇA

Utorok 1. 12. 2015
17.30 Adventná večiereň
(v Chráme Ducha Svätého)

Štvrtok 3. 12. 2015
17.30 Adventná večiereň
Spevokol

Piatok 4. 12. 2015
9.00 Pobožnosť v SED
14.30-15.15 Konfirmandi 2. ročník
15.45-16.30 Konfirmandi 1. ročník
18.00 Mládež

Sobota 5. 12. 2015
16.00 Detský spevokol a mikulášsky večierok pre deti

Nedeľa 6. 12. 2015 – 2. adventná nedeľa.
9.30 Služby Božie
Detská besiedka
Spoveď a Večera Pánova po SB
17.30 Večerné SB

f. úrad 24. 11. 2015, 14:43

PROGRAM TÝŽDŇA

Streda 25.11.2015
17.30 Večerné služby Božie pred Adventom
(v Chráme Ducha Svätého)

Štvrtok 26.11.2015
18.00 Spevokol

Piatok 27.11.2015
9.00 Pobožnosť v SED
14.30 – 15.15 Konfirmandi 2. ročník
15.45 – 16.30 Konfirmandi 1. ročník
18.00 Mládež

Sobota 28.11.2015
9.00 Modlitebné spoločenstvo
16.00 Detský spevokol

Nedeľa 29.11.2015 – 1. adventná nedeľa. Začiatok cirkevného roka.
9.30 Služby Božie so spoveďou a Večerou Pánovou
17.30 Večerné SB

f. úrad 18. 11. 2015, 09:49

PROGRAM TÝŽDŇA

Streda (18.11.)
17.30 Biblická hodina

Štvrtok (19.11. )
18.00 Spevokol

Piatok (20.11.)
14.30 – 15.15 Konfirmandi 2. ročník
15.45 – 16.30 Konfirmandi 1. ročník
18.00 Mládež

Sobota (21.11.)
15.00 Detský spevokol – prvé stretnutie
18.00 Mládež

Nedeľa (22.11.) – Posledná nedeľa v cirk. roku. Nedeľa večnosti
9.30 Služby Božie
15.00 Prehliadka spevokolov v Bardejove
Večerné SB nebudú!

fara 10. 11. 2015, 10:36

PROGRAM TÝŽDŇA

Streda (11.11.)
18.00 Porada presbyterov
Biblická hodina nebude!

Štvrtok (12.11.)
18.00 Spevokol

Piatok (13.11.)
9.00 Pobožnosť v SED
14.30 – 15.15 Konfirmandi 2. ročník
15.45 – 16.30 Konfirmandi 1. ročník
18.00 Mládež

Sobota (14.11.)
18.00 Mládež

Nedeľa (15.11.) – Predposledná v cirk. roku.
Pamiatka posvätenia chrámu.
9.30 Hlavné SB
Detská besiedka
17.30 Večerné SB

fara 03. 11. 2015, 20:01

PROGRAM TÝŽDŇA

Streda (4.11.)
18.00 Pracovné stretnutie presbyterov – príprava slávnosti inštalácie
Biblická hodina nebude!

Štvrtok (5.11.)
18.00 Spevokol

Piatok (6.11. )
9.00 Pobožnosť v SED
14.30 – 15.15 Konfirmandi 2. ročník
15.45 – 16.30 Konfirmandi 1. ročník
18.30 Mládež

Nedeľa (8.11.) – 23. po Sv. Trojici. Slávnosť inštalácie zb. farára.
10.00 Slávnostné SB pri uvedení zbor. farára Mgr. Martina Vargovčáka

fara 27. 10. 2015, 13:40

Pohreb: Zajtra, t. j. v stredu 28.10.2015 o 13.00 hod. sa v Dome smútku na Dlhej ul. rozlúčime v nádeji večného života so zosnulou spolusestrou Máriou Pjechovou.
Pobožnosť pred pohrebom sa bude konať dnes - v utorok o 17.00 hod. v Dome smútku.

fara 27. 10. 2015, 13:36

PROGRAM TÝŽDŇA

Streda (28. 10.)
17.30 Biblická hodina

Štvrtok (29. 10.)
18.00 Spevokol

Piatok (30. 10. )
Jesenné prázdniny – vyučovanie konfirmandov nebude!
18.30 Mládež

Sobota (31. 10.) - Pamiatka reformácie
17.30 Služby Božie na Pamiatku reformácie
18.30 Mládež

Nedeľa (1.11.) – 22. po Sv. Trojici. Pamiatka zosnulých.
9.30 Hlavné služby Božie (spomienka na zosnulých)
Detská besiedka
14.00 Pobožnosť v Dome smútku na Dlhej ulici
15.00 Pobožnosť v Dome smútku na Mlynskej ulici

fara 20. 10. 2015, 19:52

PROGRAM TÝŽDŇA

Streda (21. 10.)
17.30 Biblická hodina

Štvrtok (22. 10.)
18.00 Spevokol

Piatok (23. 10. )
9.00 Pobožnosť v SED
14.30 – 15.15 Konfirmandi 2. ročník
15.45 – 16.30 Konfirmandi 1. ročník
18.30 Mládež

Sobota (24. 10.)
9.00 Modlitebné spoločenstvo
18.00 Zborové presbyterstvo
18.30 Mládež

Nedeľa (25. 10.) – 21. po Sv. Trojici.
9.30 Hlavné služby Božie (220. výr. narodenia Ľ. Štúra)
Detská besiedka
17.30 Večerné služby Božie